Zaproszenia 2022 jakie wybrać

Zaproszenia ślubne 2022 – jakie wybrać, by zachwycić gości?

Zaproszenia ślubne 2022 – na co zwrócić uwagę?

Naszym zdaniem najważniejszym, aczkolwiek bardzo prozaicznym czynnikiem jest to, co Wam się podoba. Po prostu! Z pewnością Paulo Coelho byłby teraz z nas bardzo dumny za tę poradę. 😉 A tak poważnie, warto zastanowić się nad tym, co najbardziej pasuje i przemawia do Waszych stylów, charakterów i samego związku.

Oczywiście, można jednym okiem zerkać na zmieniające się trendy (mimo wszystko warto być na czasie – zaproszenia ślubne 2020 muszą być przecież oryginalne), ale absolutnie nie powinno być to jedynym wyznacznikiem Waszego wyboru. Pamiętajcie, że to jest Wasz ślub!

Zaproszenia ślubne  2021 czy 2022 – totalnie nieważne, w którym roku je zamówicie! Ważne, że zostaną na pamiątkę na zawsze, a moda, jak to moda – szybko przeminie. Ot i cała prawda. A jeśli już, to… zwróćcie uwagę na poniższe elementy, które pomogą Wam wybrać najlepsze zaproszenie.

1. Stylowe zaproszenia ślubne 2022 – jakie wybrać, by zachwycić gości?

Wizja – to jest podstawowa sprawa. Trzeba zastanowić się, jak wyobrażamy sobie ślub i wesele. Gdzie będzie miało miejsce? Czy uroczystość odbędzie się w eleganckim pałacu z kryształami w stylu glamour, czy w rustykalnej stodole? A może na otwartym powietrzu, w ogrodzie lub w lesie? W zależności od tego łatwiej dopasować styl zaproszenia.

Stylowe zaproszenia ślubne 2022 – co jeszcze jest ważne? Przede wszystkim to, czy szukamy czegoś bardziej eleganckiego i luksusowego, czy romantycznego i subtelnego. Naszym zdaniem motywy kwiatowe odnajdą się zarówno w eleganckich pałacowych komnatach, jak i w plenerze. Do miejsc bardziej wykwintnych wybralibyśmy jednak wzory bardziej minimalistyczne (czyli np. pojedyncza gałązka/kwiat na zaproszeniu), na ceremonię bardziej sielską może być to już każda wersja.

2. Kwiatowe zaproszenia ślubne na topie

Wśród rozmaitych tematów, będących motywem przewodnim danej pary, przeważają kwiaty. Niektóre są narysowane, namalowane lub precyzyjnie naniesione w programie graficznym. Tu trzeba iść za intuicją, jaki styl do nas najbardziej przemawia. Pozostaje tylko wybrać najbardziej pasujący motyw, ale o tym w dalszej części naszego poradnika. 🙂

1_Stylowe-zaproszenia-ślubne-2020-Love-Prints

fot. Love Prints

3. Oryginalne zaproszenia ślubne – jakie kolory?

Jesienią rządzą kolory burgundowe, śliwkowe, ciemne fiolety, brązy. A jeśli mamy wątpliwości co do kwiatów warto wybrać motyw greenery, czyli np. zielone gałązki (np. Como, Herbarium czy Pan Rozmaryn), które będą pasować do każdej stylizacji kwiatowej, bez względu na porę roku, w której bierzemy ślub.

Gdy już wiemy – mniej lub więcej (najlepiej więcej :-)), jaki charakter będzie miał nasz ślub i wesele, dużo łatwiej jest rozmyślać o kolorach. Stylowe zaproszenia ślubne 2022 powinny oferować szeroką paletę barw. Ponadto warto zastanowić się, czy postawić na pastele, a może lepsze będą bardziej charakterystyczne, mocniejsze kolory. Nasi klienci częściej wybierają te delikatne, jak np. Livorno. Niemniej, dla fanów wyrazistych akcentów, na pewno też coś się u nas znajdzie, np. Piwonia Bordo lub Burgundia.

4. Najpierw kwiaty, później zaproszenia

Jeśli zdecydujecie się na zaproszenia o motywie botanicznym, warto pomyśleć, jakie kwiaty są charakterystyczne dla ślubnej pory roku. Nie jest to konieczność, ale w momencie, kiedy wszystko ze sobą współgra na pewno łatwiej o spójność, a tym samym lepsze wrażenie. Pamiętajmy, że w drugiej turze po zaproszeniach najczęściej zamawiamy dodatki weselne, takie jak menu, winietki, zawieszki, które potem będą się prezentować właśnie wśród wybranych przez Was kwiatów.
Oryginalne zaproszenia ślubne 2022 – czas zamówienia jest równie istotny. Wiosną i latem jest troszkę większy wybór, giełdy kwiatowe roją się od rozmaitych gatunków. Jeśli mielibyśmy wybrać te najbardziej popularne – postawilibyśmy na piwonie, tak ukochane przez znaczną liczbę Panien Młodych :–). Nie bez przyczyny np. wzór Piwonia Botaniczna i Piwonia Pudrowy Róż są bestesellerami, odkąd tylko pojawiły się w ofercie, czyli od kilku lat! 🙂 Moda się zmienia, a ten motyw jest po prostu ponadczasowy! Stylowe zaproszenia ślubne 2022 to również bardziej stonowane kolory.
Jesienią rządzą kolory burgundowe, śliwkowe, ciemne fiolety, brązy. A jeśli mamy wątpliwości co do kwiatów warto wybrać motyw greenery, czyli np. zielone gałązki (np. Como, Herbarium czy Pan Rozmaryn), które będą pasować do każdej stylizacji kwiatowej, bez względu na porę roku, w której bierzemy ślub.

3_Oryginalne-Zaproszenia-2020-Love-Prints male

fot. Love Prints

5. Zaproszenia ślubne 2022 – format

Tutaj warto się zastanowić, na ile praktycznie chcemy podejść do tematu. Zaproszenia ślubne 2020 charakteryzują się standardowym formatem, więc w tej kwestii nie ma żadnego zaskoczenia, i jest format A6, c6 czy 10×15 cm, czasem również DL.

Uwielbiamy i stawiamy na klasyczne rozwiązania, ale na rynku można znaleźć bardzo nietypowe kształty, jak np. zaproszenia w kształcie koła, biletu, a nawet trójwymiarowe 3D. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i destynacji :-). Zakładamy, że zapraszany gość może chcieć oprawić zaproszenia w ramkę, wkleić w album lub zostawić na pamiątkę, dlatego naszym zdaniem klasyczny format (w naszym przypadku A6) jest do tego najdogodniejszy.

Inna kwestia to liczba kart w zaproszeniu. Wiemy, że wśród naszych potencjalnych Klientów nie brakuje zwolenników minimalizmu. Dlatego oprócz podstawowego zestawu zaproszenia złożonego z dwóch kart, można wybrać wersję tzw. eko, czyli jednokartkowe, jednostronnie drukowane zaproszenie. Tutaj trzeba zwrócić szczególną uwagę na długość tekstu, im krócej, tym lepiej – zaproszenia wyglądają o wiele bardziej czytelnie i estetycznie.

6. Jakość papieru

Ponadto warto również zwrócić uwagę na papier, na jakim drukowane są zaproszenia. Możecie wybrać pomiędzy gładką lub bardziej fakturowaną powierzchnią. Równie istotna jest gramatura. Jeśli zależy Wam na trwałości zaproszeń (żeby nie gniotły się, były sztywne i mocne), warto wybrać tę powyżej 250 g. Generalnie im wyższa, tym lepiej.

Nasze zaproszenia drukujemy na papierze o gramaturze 300 g, co daje efekt niezwykłej elegancji. W swojej strukturze przypomina papier do akwareli. W konsekwencji każde zaproszenie wygląda, tak jakby było malowane farbami. A jest to oczywiście skan pierwotnego autorskiego malunku akwarelowego.

okladka Oryginalne-Botanicne-Zaproszenia-2020-Love-Prints

7. Po jakości i cenie je poznacie!

Cena to jeden z elementów, który często decyduje o podjęciu decyzji zakupowej. Pod tym kątem rynek jest totalnie zróżnicowany. Znajdziemy całe mnóstwo tanich rozwiązań, jak i te z wyższej półki cenowej. Stylowe zaproszenia ślubne 2022 – po jakości i cenie je poznacie! Luksusowe rozwiązania z segmentu glamour cieszą się coraz większą popularnością.

Warto zastanowić się, jaki budżet ma się do dyspozycji i czy cena zaproszeń idzie w parze z jakością. Z doświadczenia wiemy, że czasami lepiej wydać więcej – oczywiście, pod warunkiem, że inwestujecie w wysoką jakość, która oczaruje Waszych gości.

8. Zaproszeniowa próbka

Zaproszenia ślubne 2022, co jeszcze musisz wiedzieć? Na koniec polecamy Wam coś całym sercem! Jeśli nie macie możliwości podjechania do sklepu stacjonarnego, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamówienie próbek, które wpadły Wam w oko. Nawet jeśli otrzymacie tylko fragment zaproszenia, to możecie go dotknąć, pomacać, wybadać. Zobaczycie, czy jest to taka jakość, jakiej oczekujecie. Do tego możecie porównać kilka motywów i wybrać na żywo swojego zaproszeniowego faworyta 🙂

4-Próbka-zaproszenia-ślubne-2020-Love-Prints

Mamy nadzieję, że z naszym bardzo subiektywnym poradnikiem wybór okaże się o wiele łatwiejszy, ku uciesze wszystkich zaproszonych! Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, koniecznie dajcie nam znać. Jesteśmy do Waszej dyspozycji. I pamiętajcie, że Wasze zaproszenia powinny być przede wszystkim w zgodzie z Wami i Waszymi sercami.